UPDATE - ibling szonikus arctisztító kefe akné mitesszer ellen
Ez az update korábbi véleményem kiegészítője. Továbbra is fenntartom akkori álláspontomat, itt csak néhány, további észrevételt és részletet kívánok közölni, amik anno valahogy kimaradtak.
A teljes tisztítóhatás eléréséhez a termék használati utasítását 100%-ig figyelembe kell venni, tehát: nem kefélni vele az arcot csak tartani egyes területek fölött, minimum 20 másodpercig. Bár könnyűnek hangzik, ez mentálisan nagyon igénybe veszi az embert, ugyanis kefe lévén ösztönösen sikálni akarna. Node nem! Nem szabad, hagyni kell, hogy az adott terület pórusait rezegtesse nagy frekvencián, amíg azok ki nem tisztulnak - vagy legalább el nem kezdenek, amennyiben súlyos a helyzet.
Ha a kefe gyanúsan nem rezeg, érzetre nem vibrál, az elem ellenőrizendő. Lehet, hogy a tárolás során az elem gyengült és ki kell cserélni. Itt kell megjegyeznem, hogy maga a kefe, a sörték NEM mozognak szemmel láthatóan, de a kézben tartva érezhető rezgése kell legyen a gépnek. Merülő elemnél ez már nem annyira prevalens, mielőtt visszaküldjük a forgalmazónak, ezt érdemes ellenőrizni.
Helyes használattal a bőr kiszáradása is elkerülhető. Ha meg tudjuk állni, hogy ne mozgassuk az arcon, nem karcolja fel a bőrt, nem kínozza le a felső rétegeket, a bőr természetes védőrétege megmarad. Ehez nyilván az is szükséges, hogy bőrtípusunknak megfelelő terméket használjunk, ide értve a termék állagát is!
Nagyon divatosak már jó pár éve a folyékony, habzó arclemosók, de nem mindenkinek valók. MINDIG jusson eszünkbe ha ezt a kefét használjuk, hogy a rezgés a pórusokat kinyitja, szabad utat engedve a használt lemosóban lévő összetevőknek. Ha helytelen, szükségtelen vagy rossz arányban jelen lévő hatóanyagokat juttatunk le mert nem vagyunk tisztában bőrünk igényeivel, nem lesz hatásos a kefe, sőt.
A rezgés miatt a meglévő csúnyaságokat kiemeli a bőrből, ezért azok még feltűnőbbek lesznek. Ha sok, vagy beszáradt pattanás, mitesszer van az arcon, azt néhány nap alatt tudja csak kidolgozni a gép, addig sajnos el kell viselni, hogy az ember kicsit kevésbé atraktív.
Aki rendszeresen tisztíttatja pórusait, gőzöl, radíroz és igyekszik azt puhán tartani, tapasztalhatja, hogy a miteszereket a gép kvázi "kifordítja", kirezegteti a bőrből és csúf "rücsköket" okoz. Nem kell megijedni, egy tiszta arckendővel ilyenkor szinte letörölhetőek és máris rengeteg felesleges faggyútól szabadítottuk meg arcbőrünket. Következő alkalommal folytatjuk a tisztítást, mígnem a pórus kitisztul és el tud kezdeni összehúzódni.
Még egy utolsó gondolat a használt termékekhez: tömény, nehezen habzó vagy 100% természetes olajok a kefét elnehezítik, a pórusokat betömítik, ne ilyesmit használjunk vele. Radírozós termékeket meg főleg ne, mert garantáltan cafatokra karcoljuk a bőrt! Legjobb a frissítő, habzó, vizes jellegű lemosó, vagy természetes szappanok, melyek elvitathatatlan előnye, hogy szilárd állaguk miatt nem kell beléjük tartósítószer. A szappan további jó oldala, hogy nem annyira olajos érzetű mint egy folyékony lemosó, ezáltal a kefe tapadási felületet talál az arcon, ki tudja nyitni a bőrt. A sikamlós tisztítókon a sörték elcsúsznak és tulajdonképpen a gép magában rezeg, a bőr hatásos érintése nélkül. Így szintén nem várható eredmény.
Lényeg: a kefét tartsuk az adott terület fölött mindenféle mozgatás nélkül és használjunk a bőrtípusnak megfelelő, természetes összetevőjű arctisztító kozmetikumot.
Sminkeltávolításra is ajánlja a forgalmazó, amiről azonban nem írtam, mivel oda szakavatott termékeket használok a kefe helyett. Nonszensznek tartom, hogy telepumpálja az ember ezeket a finom szálakat púderrel, aztán próbálja ugyanazzal eltávolítani a szennyeződéseket másnap...
Az eddig ismertetett - és a géppel is használt - natúr arctisztítóimról bővebben itt; az ibling kefe beszerzési helyéhez pedig segít barátunk a Google.